Hakkımızda

Kinoloji Akademisi & AVKIF Nedir,  AV KIF Kimdir?

 

AVKIF Köpek Irkları Kinoloji Federasyonu - Kinoloji Akademisi 2013 yılında kurulmuş, 2017 Tarihinden itibaren  Dünya platformunda ACW - Alianz Canine Worldwide bünyesinde yer alma başarısı göstermiş. Dünya genelinde En güçlü Platformlardan olan Alianz Vakfına ve Bağlı Bulunduğu Avrupa Birliği nezlinde  Yetkili ve Resmi üyelik Almış İlk ve Tek Köpek Irkları Federasyonudur. Avkıf Ülkemizin 5 Çoban köpeği ırkını (  Kangal Türk Çoban Köpeği, Boz Türk Çoban Köpeği, Malaklı Türk Çoban köpeği , Akbaş Türk Çoban Köpeği, Karadeniz Dağ Türk Çoban Köpeği )Alianz Vakfı, Avrupa Birliği ve Tüm dünyada resmen Tescil Ettiren Yetkili, Kurumsal, Resmi Yetkili Kinoloji Federasyonu olma özelliğini gururla taşımaktadır. Türkiye de Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi İle yaptığı Protokol Gereği  Genetik ve Irk Standartları Çalışmaları yapar . Merkez Ofisi İzmir Türkiye de bulunur. Yaklaşık 60 m2 Alanda Ofis ortamında Faaliyet Gösterir . Bünyesinde Kinoloji Akademisi , Grooming Akademisi, Köpekli Sporlar Akademisini Bulundurur. Türkiye Genelinde Köpek, Kedi Irkları standartlarını belirler ve kayıt altına alır. Export Pedigree Verir Tüm dünyada Kabul Görür.  @kinolojiakademi

ACW Av Kif Kurumsal Resmi Yetkili Lisanslı Yazılımı Pet Şecere Sorgu Sistemini kurarak Türkiye ve Dünya Entegrasyonunu Sağlamıştır.  Pet Şecere Türkiye Genelinde Kayıt altına alınan Köpek, Kedi Irklarının MicroChip Kayıtları ve Soy Kütük kayıtlarının işlendiği sistemdir.

AVKIF – Uluslararası Avrasya Köpek Irkları Kinoloji Federasyonu
Federasyonun Adı, Merkezi, Amaç ve Çalışma Alanı

Köpek Irkları Federasyonu

» Federasyonun Adı: Yazılışı “AV KIF – Uluslararası Avrasya Köpek Irkları (Kinoloji) ve Sokak Köpeklerini Koruma Geliştirme Federasyonu” dur.

» Köpek Federasyonun Merkezi: İzmir’dedir. Şubesi açılmayacaktır.

» Federasyonun Kısa Adı: “AVKIF dır. Tüm yazışmalarda, tanıtımlarda, internet ve medya organlarında federasyon kısa adıyla “AVKIF” olarak anılır, tanıtılır, yazılır.

» Federasyonun Logosu: Aşağıda ki gibidir.

Logo; saf kan bir köpek ile sokak köpeğinin dayanışmasını temsilen tasarlanmıştır.

 

Köpek Irkları Federasyonu

» Kuruluş Tarihi: 02.12.2013

» Merkezi : İzmir – Türkiye

» Kütük No : 35 . 061 . 194

» Vergi Dairesi: Bornova – İzmir

» Ver. No : 10 30 55 62 69

» Mernis. Adresi : 15 46 96 98 49

» Telefon Faks :0850 220 27 91

Yetkili Resmi Mail Adresimiz : info@kinoloji.org.tr

AV KIF, Türkiye’de av – iş köpeklerinin ve yardıma muhtaç sokak Kedi ve Köpeklerinin korunması, ıslah edilmesi, kayıt altına alınması, şecere belgesi verilmesi, İlgili bakanlık, devlet kurumlarıyla gen araştırması yapan üniversitelere bağlı veterinerlik bölümleri, avcı dernekleri, hayvan haklarının korunması için çalışma yapan dernekler, federasyonlar, gönüllü Kedi, Köpek severlerin bir araya toplanması ve birlikte faaliyet gösterilmesi. Türkiye’de var olan; av – iş köpeği ırklarının korunması, Avrupa ve Dünya çapında tanıtımının yapılması, tescillenmesi. Av – iş ve çok amaçlı köpeklerin belirli dönemlerde kayıt altına alınması. Oluşturulacak veri bankaları sayesinde kayıtlarının tutulması. Çalışmaların resmi kurumlarla yapılması, çalışmaların ulusal kimlik kazanması, av ve iş köpeklerinin Türkiye de ve dünyada yapılan ırk, mera, parkurlu koşu, beceri yarışmalarına katılımın sağlanması, bu ırkların eğitilmesi, yarışmacı olması, ulusal takımların oluşturulması. Türk köpeklerinin yurt içinde ve dışında temsili, ülkemizde mera yarışmalarının düzenlenmesi, ülke genelinde düzenlenen ırk, mera, parkur, beceri yarışmalarının doğal yaşamı bozmaması için, standartlara uygunluğunu. İlgili bakanlık birimleriyle işbirliği ve denetiminin federasyonumuzca yapılması, av ve iş köpeği ırklarının saflığının korunması, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde var olan kedi, köpek ırklarının cinslerinin devamının sağlanması ve bu ırkların (Kinoloji) gen haritasının çıkartılması ve gen envanterinin oluşturulması. Dünya genelinde Türkiye adına tescil edilmesi, çalışmaların tamamlanması konusunda ilgili bakanlıklar, kurumlar, üniversiteler, kuruluşlarla işbirliği, resmi kurumlardan av, iş, sokak köpeği ırklarının korunması ve gelişimi için lojistik devlet desteği alınması, alınan desteklerle araştırma ve çalışmalar yapmak, köpek ırklarının ülke genelinde kayıtlarının takibini tutmak, ülke çapında bilgi bankası oluşturmak, ülke genelinde arama kurtarma, jandarma, polis narkotik köpeklerini ilgili kurum, kuruluş, dernek, özel sektör, resmi birimlerle işbirliği yapıp köpek yetiştirmek ya da ücretsiz amaca uygun adı geçen resmi kurum kuruluşlara köpek sağlamak, koruma, ırk, arama kurtarma, çoban köpeği, av köpeği, avcılıkla ilgili denekleri federasyon bünyesine dahil etmek, ülke genelindeki köpek çiftliklerine, köpek yetiştiricilerine üretim ve eğitimle ilgili seminer, sempozyum vs. düzenlemek. Üretici, yetiştirici, eğitimci yetki belgesi düzenlemek, ilgili bakanlık oluruyla tescil etmek. Üstte yazılı çalışmalarda Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ilgili bakanlıkları, üniversiteleri ile çalışma, işbirliği yapılmasını sağlamak amacı ile kurulmuştur.

 

1232

Kursiyer

64

Seminer

42

Etkinlik

15

Eğitmen

Referanslarımız

Avkif Icın Neler Dediler?